SIK SORULAN SORULAR

1NEDEN BABA DÖNER ?

Çünkü sizlerin sağlığını ve gelişimini olumsuz etkileyecek hiç bir ürün ve katkı maddesi kullanmıyoruz. Amacımız %100 Tavuk Döneri eşsiz lezzet ve kalitesini, değerli Müşterilerimize en uygun fiyat ve kusursuz hizmet anlayışımızla buluşturabilmektir.

2BABA DÖNER MARKASI NE ZAMAN KURULDU ?

BABA DÖNER ilk şubesini 1998 yılında açmıştır. 1998 Yılından günümüze kadar geçen zamanda beyaz ette fark yaratmayı amaç edinmiştir. Kendine has özel organik sosu eşsiz bir lezzet sunmaktadır. Dönerlerimiz Gıda Mühendisleri gözetiminde üretim tesislerimizde üretilerek günlük olarak şubelerimize gönderilmektedir.

3BABA DÖNERİN KAÇ ŞUBESİ VAR ?

Kuruluşumuzdan bugüne kadar Yurt Dışında 2 Türkiyede 150 şube ile hizmet veren büyük bir aile olduk. Aktif olarak hizmet veren şubelerimizin yanında inşaat ve tadilat süreci devam eden ve çok yakında açılacak olan şubelerimizle birlikte şube sayımız 250 yi geçmiş bulunmaktadır.

4BABA DÖNERİN ORTAKLIK YAPISI NEDİR ?

Baba Döner Yönetim Kurulu Başkanımız Nezir Tel kurduğu kendi markasıdır ve şuanda Et Döner Firması Olarak Dönerci Nezir Usta Firmasıda Vardır.

5TAVUK ETİ NERDEN VE NASIL TEDARİK EDİYORSUNUZ ?

Tavuk etlerimiz uluslararası gıda güvenliği ve helal kesim sertifikalarına sahip tedarikçi markalardan özenle seçilir. Özenle seçilen etler işinin uzmanı kasaplar tarafından özel tekniklerle,ürün kalitesini bozan parçalardan arındırıldıktan sonra et açma makinelerinde yaprak haline getirilip soslanmaktadır. .

6TAVUK ŞUBELERİNİZE NASIL MUHAFAZA EDİLİYOR VE NASIL ULAŞIYOR ?

Üretim sonrası hazır olan tavuk döner etlerimiz yeterli donanıma sahip, modern soğuk hava depolarında uygun saklama koşullarında muhafaza edilmektedir.

%100 Tavuk Dönerlerimiz uygun saklama koşullarına sahip araçlarla şubelerimize sevk edilmektedir. Sevkiyatta kullanılan araçlar her seferden önce özenle dezenfekte edilmekte ve soğuk zincir bozulmadan şubelerimize ulaşmaktadır.

Tavuk Dönerlerimiz sevk edildikten sonra şubelerimizde, soğuk hava depolarında muhafaza edilmektedir. Türkiye genelinde bütün şubelerimizde uygun saklama koşullarını sağlayacak soğuk hava depoları mevcuttur.

7DÖNERİNİZ BATON (ŞOKLANMIŞ) HAZIR (RULO) ÜRÜN MÜDÜR ?

Dönerimiz kesinlikle şoklanmış veya baton döner değildir. Şubelerimize ulaşan taze etlerimiz günlük ihtiyaca göre ustalarımız tarafından şubelerimizde şişlere takılıp döner haline getirilmektedir.

8DÖNERİNİZDE TAVUĞUN HANGİ KISMINI KULLANIYORSUNUZ ?

Dönerimizde ağırlıklı olarak Tavuğun Göğüs kısmından oluşmaktadır.

9 DÖNERİNİZDE NEDEN KUZU KUYRUK YAĞI KULLANMIYORSUNUZ ?

Ayrıca yapmış olduğumuz çalışmalarda ve müşteri şikayetlerinide dikkate aldığımız da kuzu yağının kendine has bir kokusu olmaktadır. Bu koku özellikle bayan müşterilerimizin ve yeni neslin rahatsızlık duyduğu bir kokudur. Müşterilerimizin Şikayetini dikkate aldığımız için Tavuk eti ve Kavram yağı kullanmaktayız.

10 DÖNERLERİNİZİN İÇİNDE KATKI MADDELERİ VAR MI ?

Sizlerin sağlığını düşünerek döner içerisinde Mono Sodyum Glutamat (MSG) dahil olmak üzere hiç bir katkı maddesi, soya ve trans yağ bulunmamaktadır.

11 DÖNERLERİNİZDE NEDEN KAVRAM YAĞI KULLANIYORSUNUZ ?

Dönerlerimizde kavram yağını tercih etmemizin nedenlerinden biri, yeni neslin ve özellikle bayanların kokuya karşı aşırı hassasiyetini dikkate alarak karşılamak amaçlıdır. kuzu kuyruk yağından gelen kokunun önüne geçebilmek adına ürünlerimizde kavram yağı kullanmaktayız.

12 BU FİYATA TAVUK DÖNER OLUR MU ?

Uzun yıllardır üzerinde çalışmış olduğumuz işletme kurulumunu ve sabit giderleri düşük tuttuk. Dönerdeki fire oranını azalttık. Bu fiyata gerçek Tavuk Döner mi olur. Sürümden kazanmayı hedeflerseniz olur.

13 BABA DÖNERE AİT HELAL SERTİFİKASI VAR MI ?

Markamıza ait Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilmiş HELAL UYGUNLUK BELGESİ mevcuttur. Tedarikçilerimizde de gerekli kontroller Sağlanmaktadır. Belgelerimizi görmek için Tıklayın

14 BABA DÖNERE AiT BELGELER NELERDiR ?

Marka olarak kalite, çevre, hijyen ve sanitasyon bilincine sahip olup hepsini belirli bir sistem çerçevesinde yürütme çabası içerisindeyiz. Markamıza ait bütün belgeleri Türk Standartları Enstitüsünden almış bulunmaktayız. Belgelerimizi görebilmek için Tıklayın

 • HELAL UYGUNLUK BELGESİ
 • HİJYEN VE SANİTASYON BELGESİ
 • GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ
 • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ
 • HİZMET YETERLİLİK BELGESİ
 • ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ
 • İŞ SAĞLIĞI VE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ
 • İŞLETME ONAY BELGESİ
 • 15RESMİ KURUMLARCA DENETLENİYOR MUSUNUZ ?

  Resmi Kurumların şubelerimizdeki denetimleri neticesinde bugüne kadar yapılan olumsuz hiçbir sonuç çıkmamıştır.

  16 ŞUBELERİNİZ İÇİN DENETİM EKİBİNİZ VAR MI?

  Yurt Dışında 2 Türkiyede 150 şube ile hizmet vermenin sorumluluk ve bilinci ile bölgesel denetleme ve eğitim ekipleri oluşturduk. Denetleme ekiplerimiz sektörün en iyi ustalarından oluşmaktadır. Bu sayede Hem yurt dışı hem'de Türkiye’de aynı kaliteyi ve standardı sağlamaktayız.

  17BAYİLİK VE İSİM HAKKI VERİYOR MUSUNUZ?

  Şubelerimizin büyük bir bölümü Franchising sistemiyle açılmış şubelerdir. Bayilikle alakalı çalışmalarımız halen devam etmektedir. Bayilik konuları ile alakalı merak ettiğiniz soruların cevabını Franchise sayfamızda bulabilirsiniz. Form bizlere ulaştığında konunun uzmanı olan arkadaşlar size dönüş sağlayacaklardır.

  18BAYİLİK VE İSiM HAKKI İÇiN NE KADAR ÜCRET ALIYORSUNUZ ?

  İsim hakkı için bir ücret talep etmiyoruz. Bayilik için istediğimiz ücret şubenin kurulacağı m² 'ye göre değişmektedir. Franchising sözleşme süremiz Süresizdir. Bayilik Fesh Etiğiniz Zaman Sözleşme İptal Edilecektir.

  19BABA DÖNER MARKASININ HEDEFLERİ NELERDİR?

 • Uluslar Arası Marka Zincirlerinde İsim Yapmamız.
 • Yurt Dışında 2, Türkiyede 150 olan şube sayımızı. Yurt Dışında 20, Türkiyede 81 İl 300 Şube olacak şekilde yükseltmek
 • 20BABA DÖNER MARKASI ALTINDA KAÇ KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYORSUNUZ ?

  Baba Döner olarak kendi bünyemizde toplam 160 personel bulundurmaktayız. Bu personeller markamız genel merkezinde, Sevkiyatta yer alan saha görevlisi ve markamıza ait şubelerimizde çalışan personellerimizdir. Tüm şubelerimizle birlikte istihdamını sağladığımız personel sayısı 1500 dür.

  picture picture